KONST / Litografier / Litografi 10895615
nr 1089 5615
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Litografi, Lars Norrman (1915-1979), signerad VIII/XL, motivet: 26x47
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 13 februari 2017
kl 18:59:22
10/2 17:16:56
100 kr
13/2 16:45:36
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman